Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/bestprecis/shiraz3dcenter.ir/templates/shaper_revibe/features/title.php on line 80

Warning: file_get_contents(http://www.linksazi.com/04.xml): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/bestprecis/shiraz3dcenter.ir/templates/shaper_revibe/features/title.php on line 80

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bestprecis/shiraz3dcenter.ir/templates/shaper_revibe/features/title.php on line 87

مهندسی معکوس

مهندسی معکوس یکی از شیوه هایی است که برای دستیابی سریع تر به هدف به کار میرود. به همین دلیل مهندسی معکوس در حال حاضر یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین روش های مهندسی در صنعت است که موجب میشود با صرف هزینه و وقت کمتر، محصول نهایی تولید گردد. در مهندسی معکوس، بدون داشتن طرح اولیه یک محصول و صرفا با استخراج دانش اولیه آن، محصول جدیدی مشابه محصول اولیه تولید میشود.

 

 

 

 

 

 

در این ضمینه مشکلاتی همچون عدم متناسب بودن برخی از ابزار های اندازه گیری معمولی همچون کولیس، میکرومتر و... در اندازه برداری از محصول اولیه است. چرا که بسیاری از قطعات شامل فرم ها و پیچیدگی ها و موقعیت هایی هستند که محال است بشود با ابزار های اندازه گیری معمولی آنها را محاسبه نمود. مهندسی معکوس در این ضمینه خود را مدیون دستگاه های اسکن سه بعدی و دیجیتایزر ها و دستگاه های CMM میباشد.

 

 

 

 

 

 

 

شرکت SOLUTIONIX کره جنوبی یکی از موفق ترین شرکت ها در ضمینه ساخت اسکنر های بسیار پیشرفته و حرفه ای در دنیا میباشد. اسکنر های این شرکت از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند که یکی از لزوم بسیار مهم مهندسی معکوس میباشد به علاوه قابلیت های زیر این اسکنر ها را در ضمینه مهندسی معکوس متمایز کرده است:

+REXCSN CS هوشمندترین اسکنر سه بعدی صنعتی، ‌Blue LED و تمام روباتیک

قابلیتهای ویژه دستگاه +REXCSN CS
-قابلیت اسکن قطعات از تار مو تا کشتی و هواپیما!
-دقت و کیفیت ابعادبرداری بسیار بالا با بهره گیری از تکنولوژی  Blue LED
-کالیبراسیون تمام اتوماتیک بدون نیاز به هرگونه دخالت اپراتور
-اسکن قطعه بدون نیاز به پاشش اسپری سفید رنگ
-اسکن قطعه بدون نیاز به چسباندن تارگت و برچسبهای مرجع
-قابلیت دمونتاژ شدن اسکنر از پایه و میز روباتیک و تبدیل آن به دستگاه REXCAN CS جهت اسکن قطعات در سایزهای بزرگ
-طراحی بسیار زیبا، کاملا پرتابل با فضای اشغالی بسیار کم
-برنامه پذیری جهت تعریف حرکت روبات دو محور همزمان دستگاه جهت اندازه گیری قطعات با اشکال بسیار پیچیده

 

 

مرکز خدمات سه بعدی شیراز با استفاده از اسکنر های این شرکت تضمین بهترین نوع اسکن با دقت بالا را به مشتریان محترم میدهد.

 

 

 

پس از اسکن قطعات فرمت خروجی فایل اسکن که به آن ابر نقاط گفته میشود STL میباشد گرفتن خروجی جهت دستگاه های فرز سی ان سی جهت ساخت قطعات در این مرحله اصولی نیست چرا که قطعاتی که اسکن میشوند هم مستهلک بوده و هم دارای خطای ساخت میباشند و همچنین تا حدودی استفاده از این فرمت و تغیرات در آن امکان پذیر نمیباشد. و فقط در مواردی میتوان از فایل های STL در قطعات چوبی استفاده کرد. از این رو نیاز است که با انجام فرآیندی توسط نرم افزار های کامپیوتری به اصطلاح روی آنها مدلسازی سه بعدی انجام داد، که در این ضمینه میتوان از نرم افزار هایی همچون کتیا و جئومجیک استفاده نمود.

 

 

 

 

 

پس از پایان فرایند مدلسازی هم اکنون فایل با فرمت STP و IGS و ... ذخیره شده و قابلیت ویرایش توسط سایر نرم افزار های طراحی سه بعدی از جمله SOLIDWORK را دارد و همچنین میتوان از آن خروجی G-code گرفت.

پس از پایان این مرحله هم اکنون میتوان با روش های متداول اقدام به ساخت قطعات نمود.

که یا پرینت مدل سه بعدی را گرفته و اقدام به ساخت قالب ماسه ای آن میکنند و یا با استفاده از دستگاه های سی ان سی چند محوره بسته به پیچیدگی آن را میسازند و یا قالب آن تهیه میشود.

 

 

 

 

در انتها پس از ساخت، قطعه مجددا اسکن میشود و توسط نرم افزار های آنالیز مدل سه بعدی همچون Geomagic Qualify از نظر خطاهای احتمالی ساخت بررسی میشود.

همچنین از این روش میتوان در مرحله مدلسازی نیز استفاده نمود و مدلکامپیوتری را با ابر نقاط اولیه مقایسه کرد.

 

 

 

 

در پایان میتوان در صورت نیاز تست های غیر مخرب همچون تست ذرات نافذ بر روی قطعات انجام داد و محصول برای استفاده به مصرف کننده نهایی تحویل داده میشود.

 

 

هرگونه کپی برداری از این مطالب و عکس ها فقط با ذکر منبع "www.shiraz3dcenter.ir" بلامانع است.

 

 

 

 

 

 

مرکز خدمات سه بعدی شیراز

اسکن-پرینت-مدلسازی

تلفن های تماس

      کارگاه:

         071-37742030

      موبایل:

        09172459961

        09172459960      

آدرس